פעם ראשונה באתר? צור חשבון

חזרה
  • עברית

פרופ' יוסי יסעור: השימוש ב-NUDGES לקבלת החלטות טובות יותר

תאריך פרסום: 28/01/2020

פרופ' יוסי יסעור

השימוש ב-NUDGES לקבלת החלטות

טובות יותר לאדם ולסביבה

פרופ' יוסי יסעור,

המחלקה למנהל עסקים במרכז האקדמי רופין

 

בכלכלה התנהגותית הטיית השליליות פירושה: הכאב שלנו מהפסד כפול מההנאה שלנו מרווח או מהצלחה.  כלומר, קשה לנו פי שניים לוותר על משהו שכבר יש לנו מאשר לקבל את אותו משהו.
עוד הטייה: תמיד מה שאני חווה משמעותי לי הרבה יותר ממה שהאחר חווה. כל אחד חושב שמה שהוא עושה משמעותי, ומה שהאחר עושה הרבה פחות משמעותי.
ההטיה הזו גורמת לנו להתנגד לשינויים. היתרון בשינוי נראה לנו קטן ולכן אנחנו לוקחים החלטה לשנות רק כשהיתרונות נראים לנו מאוד גדולים.

אפקט הסטטוס קוו או הטיית המצב הקיים: קשה לנו יותר לקבל החלטה אקטיבית. אנחנו צריכים פחות אנרגיה כדי לקבל החלטה פאסיבית (כלומר להישאר עם ברירת המחדל, להשאיר את המצב כפי שהוא).
לדוגמה, הוכח כי כשאנחנו עייפים ורעבים אנחנו נוטים לקבל החלטות קלות ולא דווקא נכונות! ולכן כדאי לקבל החלטות חשובות בבוקר ולא על בטן ריקה.

בנושאים הנוגעים לסביבה יש משמעות לעובדה האם ההחלטה היא אקטיבית (לשנות מצב קיים) או פאסיבית (להישאר עם מצב קיים). לדוגמה, החלפת מצעים במלון: אפשר לדרוש מהלקוח להיות אקטיבי ולבקש שיעשה פעולה כלשהי שתסמן כי הוא רוצה שיחליפו לו מצעים כל יום (בזבוז אנרגיה ומים). ברירת המחדל במקרה הזה תהיה שאם הוא לא עושה דבר (החלטה פאסיבית), לא מחליפים את המצעים אלא רק מסדרים את המיטה וחוסכים משאבים.

איך אפשר באמצעים התנהגותיים להשפיע על בני האדם לפעול בצורה טובה יותר למען עצמם ולמען הסביבה?
באמצעות דחיפה קלה, NUDGE, משהו קטן בסביבה שמשפיע על ההתנהגות. לדוגמה, בגנים ציבוריים בדנמרק ציירו עקבות על הרצפה בין הספסל לפח האשפה הקרוב. זה הפחית את כמות הלכלוך ב-46%. סימון הכיוון הקל על קבלת ההחלטה ללכת לפח ולזרוק שם את הפסולת.

עוד דוגמה: איך לגרום לאנשים במשקל עודף לאכול פחות?
מה שנמצא הכי יעיל הוא להגיש להם מנות קטנות בצלחות קטנות. השני הכי יעיל: שהאוכל יהיה רחוק (כדי שיצטרכו לקום וללכת כדי לקחת תוספת).

10 דרכים שבהן אפשר להשפיע על אנשים לקבל החלטות טובות יותר:

ברירות מחדל: למשל שהמדפסת תהיה תמיד על הדפסה משני הצדדים.
פשטות: כשהתהליך מסורבל ומסובך אנשים מוותרים. צריך לפשט.
שימוש בנורמות חברתיות: מה שעושים האחרים משפיע מאוד.
הגברת הנוחות: להקל את הדרך לאופציה המועדפת.
חשיפה וגילוי: למשל לגלות שיש קנס גבוה על חוב בכרטיס אשראי.
אזהרות: כמו על קופסאות סיגריות.
מחויבות: ליצור מחויבות שמקשה עליי להתנהג בצורה מנוגדת למה שהייתי רוצה לטווח הארוך.
תזכורות: לשלוח לאנשים תזכורות והודעות לגבי הפעולה שאנחנו רוצים לחזק.
עידוד כוונות לפעולה: לתזכר ולעודד אנשים לפעול בכיוון הרצוי.
דיווח על תוצאות פעולות שבוצעו בעבר: משוב כזה מחזק את הרצון להמשיך ולפעול.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support