מי אנחנו

מי אנחנו
משבר האקלים כאן והוא לא הולך לשום מקום. האיום שלו רציני ומשמעותי ומחייב שינוי מערכתי בתחומים רבים. שינויים גדולים מתחילים גם במעשים קטנים וכל הפתרונות ידועים. צריך פשוט ללמוד אותם וללמד אותם.

כבר יותר מ-24 שנה מובילה הרשת הירוקה את החינוך לקיימות בישראל ומעניקה ידע, השראה, חזון וכלים חינוכיים מעשיים לאנשי חינוך כדי שיהפכו לסוכני שינוי ולפעילים חברתיים וסביבתיים.

הרשת הירוקה יוצרת שיתופי פעולה עם רשויות מקומיות שנערכות להתמודד עם השלכות משבר האקלים ומציעה תכניות לימוד המותאמות לגילאים שונים, הכשרת צוותי הוראה ומנהלים, סדנאות לעובדי רשויות, ליווי קבוצות תושבים פעילים, ליווי קבוצות דרך המתנ"סים ועוד.

משבר האקלים מחייב אותנו לעבור למצב אקטיבי המניע לפתרונות מערכתיים יחד עם חינוך לשינוי אישי, שכולנו יכולים, צריכים וחייבים לעשות.
זה הזמן של כולנו לקחת אחריות ולייצר שינוי. דרך. חינוך.

"קיימות הנה השקפת עולם דמוקרטית ואופטימית, ששמה במרכז את כבוד האדם וחירותו מתוך הבנה עמוקה שכולנו חלק ממארג החיים המזין ומקיים את כל היצורים על פני כדור הארץ. קיימות היא לגלות מחדש את הערך של הדברים המקיימים אותנו: האוויר והמים הנקיים, השקט של המדבר והמגוון של החורש הים תיכוני, שכונה שבה ילדים משחקים בחוץ בבטחה או קהילה שבה קשיש הזקוק לעזרה יכול למצוא שכן הנכון לעזור". ד"ר ליה אטינגר, מרכז השל לקיימות

ד"ר ליה אטינגר, מרכז השל לקיימות

התפיסה החינוכית שלנו

החברה האנושית ניצבת מול אתגרים עצומים בדמות המשבר הסביבתי ושינוי האקלים. כדי לעמוד בהם החינוך צריך להשתנות ולצייד את הלומדים בידע, בערכים, בכישורים ובמוטיבציה לפעול. אתגרים אלה מחייבים חינוך מכוון קיימות.

דרכה של הרשת הירוקה בחינוך לקיימות היא ייחודית בהיותה חושבת  – מפתחת – עושה:
חושבת – צופה פני עתיד ועוסקת בשאלות הרלבנטיות ביותר לחינוך ולחברה בכלל.
מפתחת – שומרת על חדשנות חינוכית ומפתחת פדגוגיה ייחודית, העונה לדרישות המציאות המשתנה.
עושה – פועלת בשטח במתן הכשרות, הדרכות ודוגמה אישית במערכת החינוך ובקהילה.

עקרונות הפעולה שלנו

צוות הניהול

חגית גפן

מנכ"לית הרשת הירוקה
Hagit@reshet-yeruka.net

יעל ברקי גטניו

מנהלת פיתוח ופדגוגיה
Yael@reshet-yeruka.net

שירה סבאן

מנהלת תפעול
Shira@reshet-yeruka.net

אורלי גל-אור

מנהלת אזור דרום
Orly@reshet-yeruka.net

אירית לדור

מנהלת תחום הגיך הרך
Iritl@reshet-yeruka.net

יעל אתר פלד

מנהלת אזור צפון
Yaelap@reshet-yeruka.net

dotan-yosha
דותן יושע

מנהל תחום אקלים
Dotan@reshet-yeruka.net

רונה שולמן

מנהלת אזור מרכז
Rona@reshet-yeruka.net