הרשת הירוקה | חשיפת הקהילה למהלכים מקיימים רשותיים

הכשרת פעילים בקהילה וברשויות

לשלטון המקומי יש כיום תפקיד משמעותי בקידום אורח חיים בר קיימא בפן החברתי, הכלכלי והסביבתי. כמענה לכך פיתחה הרשת הירוקה מודל עבודה הנקרא חינוך מקומי מקיים (חמ"מ): מהלך אסטרטגי רשותי, הפועל ברובד החינוכי וברובד הסביבתי, ומחזק את הזיקה ואת השייכות בין הפרט לקהילה ולסביבה שבה הוא חי.
מודל זה מעניק לאגפי חינוך ולעוד ראשי מחלקות ברשות, כמו גם לשותפים נוספים, כלי מעשי לבניית אסטרטגיה יישובית בתהליך רב שנתי, וחיבור בין העשייה המקיימת ברשות לבין הנעשה במערכת החינוך שלה. התוצאה היא חשיפת הקהילה כולה לקיימות, לחינוך לקיימות והשגת שיתוף פעולה רב מצד התושבים.
תפיסת הרשת הירוקה היא יצירת רשת של חיבורים בין גורמים שונים ברשות המקומית, ומתן ליווי החל מרכזי החינוך הרשותיים, עבור בכלל חברי המועצה ועד לקבוצות תושבים פעילים וליוזמות סביבתיות בקהילה.

קבוצות נשים למנהיגות סביבתית

מנחי הרשת הירוקה מדריכים ומלווים קבוצות נשים במטרה להקנות להן ידע וליצור שינוי לאורח חיים מקיים בבית ובסביבה, להעצמה ופעילות בקהילה ולקידום עצמאות אישית וכלכלית באמצעות ייזום והקמה של פרויקט בתחום הקיימות.

בשיתוף המשרד להגנת הסביבה ורשויות מקומיות.

קורס להורים

סביבה משפחתית – איך לגדל ילדים עצמאיים וסקרנים בחיבור לטבע ולסביבה:
סדנה בת 4 מפגשים שיעסקו באתגרי היומיום של הורים לילדים בגילאי 2-6, וישלבו מידע תיאורטי עם כלים מעשיים לניהול אורח חיים קשוב, בריא ומקיים יותר.
נושאי המפגשים (ניתן להתאים לדרישות הרשות):

  • זמן ללא מסך – מציאות או חלום?
  • עצמאות ומסוגלות – איך לאפשר לילדים לגלות את היכולות שלהם.
  • סביבה בריאה – החשיבות של הסביבה בה אנחנו חיים.
  • מה עושים עם הילדים – זמן איכות ביחד, ברוח הקיימות.

קורסי תושבים לקיימות ומנהיגות בקהילה 

אנו בונים ומעבירים קורסים לתושבים פעילים המעוניינים להכיר את נושאי הקיימות ומשבר האקלים, ולקדם יוזמות סביבתיות מקומיות כמו גינות קהילתיות, placemaking ועוד.

ליווי קבוצות נוער

בשיתוף פעולה עם רשויות מקומיות. מנחי הרשת מלווים קבוצות נוער בשעות אחר הצהריים, כולל הקמת הקבוצה, הכשרה מעשית ותכנון פרויקט שנתי בתחום הקיימות ברשות.

קולות קוראים

משרדים ממשלתיים וגופים נוספים מפרסמים לאורך השנה קולות קוראים רבים. הקולות הקוראים מיועדים לקבלת הסמכה לגן או לבית ספר ירוק / ירוק מתמיד, לקידום חינוך לקיימות במערך רשותי רחב, לארגון אירועי שיא קהילתיים בנושא קיימות, לתמיכה בקבוצות תושבים פעילים ועוד.
ברשת הירוקה מסייעים באיתור הקולות הקוראים בתחום הקיימות, בתכנון, בכתיבה ובהגשה שלהם לצורך השגת תקציבים, ולביצוע בפועל של תכניות אלה לאחר קבלת ההתחייבות.

הרצאות וקורסים

מעל 20 שנה שמנחי הרשת הירוקה מלווים תהליכים ומפתחים תכנים. עם הזמן הפכנו למומחים בנושאים כמו משבר האקלים, תרבות הצריכה, המשבר הסביבתי ועוד. בעידן שבו האנושות ניצבת על סף המשבר האקולוגי החמור בתולדותיה – כדאי לדעת על מה כולם מדברים. אנחנו מציעים לציבור הרצאות וקורסים מרתקים במגוון נושאים אקטואליים. ההרצאות מתאימות לקבוצות עובדים, לאירועי תרבות קהילתיים ועוד. ניתן להזמין גם הרצאות ב"זום".

לפירוט ההרצאות לחצו כאן.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן