פעם ראשונה באתר? צור חשבון

חזרה
  • עברית

נתניה: יום שיא בפארק השלולית

תאריך פרסום: 06/05/2017

כנס הנהגות ירוקות נתניה 2017

21 מי יודע?
21 קבוצות מנהיגות ירוקה
20 מנחים ומדריכים
14 תחנות פעילות
2 מארגנות מופלאות
ו-1 כנס נהדר שהתקיים בחודש אפריל בפארק שלולית החורף בנתניה.

הכנס מביא לשיאה את  העבודה שנעשית יום יום בבתי הספר על ידי המורות המובילות לנושא הקיימות והסביבה, ועל ידי מנחי הרשת הירוקה שמלווים אותן לאורך השנה. על העבודה הזו מנצחות איילת טפיארו, מנהלת אזור נתניה ברשת הירוקה, ומרינה אלישע, מנהלת מחלקת החינוך הסביבתי בעיריית נתניה, שגם ארגנו והפיקו את הכנס.
השנה היה נושא הכנס: "חי, צומח, דומם – מגוון המינים בנתניה". לפארק השלולית הגיעו  477 תלמידים מ-20 בתי ספר (יסודי, חטיבת בינים ומהחינוך המיוחד) ועוד קבוצה אורחת מביה"ס "אפק" בראש העין. הקבוצות עברו ברחבי הפארק בין שלל תחנות משחק והפעלה, ובין לבין נהנו מהשהייה בשמורה הירוקה והאביבית.

אז מה חיכה להם שם:

תחנת "בינגו מגוון המינים" מאתגרת שהעביר דותן יושע…

תחנת בינגו ביום שיא נתניה

 

"ציור בטבע" לחידוד ההתבוננות והקשב עם דנה לב…

"פליאה והתפעלות" עם אפרת פינגר

ו"יוגה בטבע" עם רוני זהבי – כולם מנחים ברשת הירוקה.  


ורד פיכמן שוסטר, מתנדבת של "נאמני השלולית”, הציבה שולחן ובו שלל גיגיות וצנצנות עם מגוון בעלי חיים שהיא שלתה מהשלולית וסיפרה עליהם לילדים הסקרנים.

תלמידי כיתה ה', שמשתתפים בתוכנית "מגוון המינים" בהפעלת החברה להגנת הטבע, בנו והעבירו חידון ומשחק איקס עיגול על מגוון החיות בשמורה, ובתחנה אחרת "מונופול חיות נתניה" שהם יצרו בעצמם.


מי שרצה להוציא אנרגיה בחר בתחנות הג'אגלינג בהפעלת טלטל מתכנית קרב, או בתחנות הסיף והפוטבול בהפעלת מחלקת הספורט של עיריית נתניה.
 עם מדריכי “חופש סדנאות” הם למדו על בנייה מסורתית בבוץ ומי שרצה גם לש והכין לעצמו "פצצת זרעים" (כדור חימר שבו טמונים זרעי פרחים שיכול להישמר על החורף הבא). אחרים בחרו להכין נייר ממוחזר ולקשט אותו בחול צבעוני, עלים וענפים.
למרות השמיים המעוננים, בתחנה של גליה קורן מתכנית קרב הם הכינו שעוני שמש מקרטון ודמיון, ועם אלינה מנבסקי ענו על חידון "מי על העץ".


לסיכום היום התכנסו כולם על המדשאה הגדולה בפארק. סגנית ראש העירייה והממונה על החינוך בעיר, ד"ר אביטל לאופר, סיפרה להם על ילדותה בנתניה וחשיבות השמירה על הסביבה לדורות הבאים. מנהלת אגף איכות הסביבה בעיריית נתניה, עירית אנגלקו, שיבחה את העבודה החינוכית המעמיקה בתחום הקיימות שנעשית בעיר.
איילת טפיארו ומרינה אלישע העניקו לכל המורות המובילות והשותפים בעירייה שי מקיים: סל קניות רב פעמי מקושט בסרטים צבעוניים, מעשי ידיהם של דיירי כפר עידוד בנתניה, ובסוף פצחו כולם בריקודים סוערים בניצוחם של רן וערן (רנצ'ו).

איזו דרך נפלאה לצאת לחופשת פסח!

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support