פעם ראשונה באתר? צור חשבון

חזרה
  • עברית

מסכמים שנה במצפה רמון

תאריך פרסום: 17/06/2018

השתלמות גננות במצפה רמון

מפגש סיכום השנה של ההשתלמויות בחינוך לקיימות לגננות ולסייעות של מצפה רמון, בהנחיית אורלי גל-אור וענת ברק גורודצקי מהרשת הירוקה, הפך ממש לחגיגה.
המפגש הינו שיאו של שיתוף פעולה חינוכי בתחום הקיימות במצפה רמון בהובלת ורד ג'רפי, מנהלת מרכז פסג"ה מצפה רמון. לאורך השנים שיתוף פעולה זה הוביל לתהליך פיתוח מקצועי, הכולל השתלמויות לאנשי צוות בגיל הרך, בבתי הספר, השתלמוות ארציות למורים יוזמים, השתלמות לסייעות ועוד פרויקטים רבים.

גננות משתפות במפגש הסיכום

חיים בשמורת הכוכבים

אז מה היה במפגש הסיכום? איתי ענר, מנהל היחידה הסביבתית של מצפה רמון, דיבר איתן על זיהום אור – מהו, ומה עושים במצפה רמון כדי לצמצם אותו. כדאי לדעת שמכתש רמון הוכרז כ"שמורת אור כוכבים בינלאומית" – כלומר מקום שבו שמי הלילה זרועי הכוכבים נראים במלוא תפארתם. המועצה המקומית מצפה רמון אימצה תקן לצמצום זיהום האור בשטחה ובימים אלה עוברת כל התאורה הציבורית בעיר שינוי מהפכני, לתאורה יעילה אנרגטית בהתאם לעיקרון של “מאירים רק מה שצריך”.
לאחר מכן נכנסו כולם לסרט ופעילות בפלנטריום החדש במצפה רמון, שהוא פלנטריום מתנפח וחוויה חדשה לתושבי מצפה ולמבקרים בה.
לאחר ברכות השותפים, חמש גננות הציגו יוזמות חינוכיות שהן פיתחו במסגרת ההשתלמות, כמו תוכנית לימודים סביב היעלים, תכנית סיורים שנתית, פעילות משותפת ומתמשכת עם בית ספר סמוך, למידה מההורים על מקצועות ובעלי מקצוע וקבלות שבת קהילתיות.

במצפה שומרים על הלילה

לא רק חומר תיאורטי. הכנת שייק בריא וטעים בהשתלמות

קצת פינוק: קוסמטיקה מחומרים טבעיים

ופל בלגי וקרם לחות

גם הסייעות הציגו סיכום של ההשתלמות שעברו השנה בנושא מזון מקיים. בהשתלמות זו, שנמשכה 3 מפגשים, עסקו 12 הסייעות בדימוי שיש למזון בריא, הן פיענחו רשימות רכיבים של מוצרי מזון, דנו בחשיבותה של ארוחת הבוקר בגן בהיבט החברתי, בהבדלים בין מזון מיובא ומקורר לבין מזון מקומי ועונתי ובמחירים הסביבתיים שגובה תעשיית המזון.
אבל זה לא היה רק דיון תיאורטי ויבשושי.

ענת דאגה גם לחוויות: הן הכינו ביחד וופל בלגי בריא ושייק פירות, מגשי ירקות יפיפיים ומעוררי תיאבון וממרחים בריאים, כמו טחינה בשלושה צבעים, עדשים וקשיו.
המפגש האחרון הסתיים בהכנת מוצרי קוסמטיקה ממרכיבים אכילים. לדוגמה, פילינג מקפה שחור, קקאו דבש ושמן זית  או קרם לחות משמן קוקוס. לקינוח הסתיים המפגש במדיטציה של הוקרת הטוב.
אגב, ההשתלמות לא הייתה חובה ולא זיכתה את הסייעות בגמול כלשהו – אבל היא הייתה כל כך מעשירה ומהנה שכולן הגיעו לכל המפגשים.

 

 

 

 

סדנת קינוחים לכל ההורים

ומה חושבות הגננות על ההשתלמות?
הגננת איריס הברקורן: “הרשת הירוקה מלווה אותנו כבר כמה שנים וכל שנה היא מחדשת בצורה מדהימה. הליווי  קידם אותי ואת חברותיי מבחינה מקצועית והעצים את היכולות ואת הביטחון שלנו. אורלי ממש הכניסה שפה חדשה לגן, למשל בתחום של תזונה בריאה. במסיבות בגן אנחנו מכינות קינוחים עשירים – ורק מחומרים בריאים, כמו גלידה עם יוגורט, סילאן ובננה או כדורי קוואקר עם תמרים. זה כיף להכין וטעים בטירוף. לקראת מסיבת סיום אני מתכננת סדנה עם ההורים להכנת קינוחים בריאים”.
“אני מקבלת ליווי בגן זו השנה השלישית ואנחנו רוצים להמשיך עוד, אנו מקבלות מזה הרבה השראה”, אומרת הגננת ריקי שושן. "תמיד הייתה לי גינה בחצר אבל ההכוונה והידע של אורלי הביאו אותנו למקום טוב יותר. למשל שתלנו סוקולנטים שמתאימים למדבר. התחלנו גם לצאת ליותר טיולים בסביבה הקרובה של הגן, ויש למידה ספונטנית. לדוגמה, אנחנו רואים יעלים אז אנחנו לומדים עליהם, איך לא לפגוע בסביבה שלהם ולשמור עליהם".
לסיכום, קיבלו הצוותים שלל מתנות: מגנט גינה לאורך השנה מהרשת הירוקה, ערכת משחק העוסקת בעצים מתנת משרד החקלאות לכל ילדי הגנים ושובר הנחה ל"העגלה" – קואופרטיב צרכני של תושבי מצפה רמון, שקם במטרה להוזיל את מוצרי הצריכה לתושבים.
במפגש השתתפו ובירכו ורד ג'רפי מנהלת הפסג"ה, יעל אדר, מנהלת אגף שח"ק (שירותי חינוך וקהילה) במועצה, ודורית ביתן, מנהלת מחלקת הגיל הרך במועצה.
השתלמות הגננות והליווי התקיימו בתמיכת המשרד להגנת הסביבה.
.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support