פעם ראשונה באתר? צור חשבון

חזרה
  • עברית

מניעים את הגלגל מחדש

תאריך פרסום: 03/01/2017

מפגש תלמידים בכנס הגמר

לפני הכל הקליקו כאן!!

"מניעים את הגלגל מחדש" היא תכנית חדשנית וייחודית לתיכונים בנושא דלקים חלופיים שנולדה משיתוף פעולה בין  מנהלת הדלקים החלופיים במשרד ראש הממשלה, משרד החינוך והרשת הירוקה.

התכנית פועלת בכיתות י' במסגרת תכנית "השכלה כללית" של משרד החינוך ומטרתה לחשוף את הנוער לאתגרי המחר ולספק להם תמונת עולם רחבה – היסטורית וטכנולוגית – והבנה של ההקשרים בין אנרגיה, ניצול משאבים מתכלים, כלכלה, חברה וסביבה, ובייחוד היכרות עם משאב הנפט ועם תחליפיו. התכנית כוללת יציאה לסיור ותכנון פרויקט אישי בנושא תחליפי דלקים לתחבורה לבחירת התלמידים המשתתפים.

התכנית עושה שימוש בדרכי הוראה-למידה מגוונות וחדשניות במטרה להניע את התלמידים למעורבות ולנקיטת עמדה, והיא זמינה גם בשפה הערבית.

לבתי הספר המשתתפים בתכנית אנחנו מציעים מסגרת של הכשרה, ליווי ותמיכה:

א.  הכשרה –  30 שעות השתלמות מוכרת לגמול, במהלכן יועברו למורים המשתתפים בתכנית כל התכנים והמתודות ויעמיקו בחומרי העשרה נוספים בצורה חווייתית ורותמת. המורים מקבלים חוברת הפעלות וחומרי עזר.

ב.  ליווי – התאמת התכנית לצרכים הייחודיים של כל בית ספר ולקהל התלמידים שלו, שני ביקורים של מרצה מומחה במהלך התכנית ומתן משוב.

ג.  תמיכה שנתית – מנחי הרשת יעניקו למורים המשתתפים בתכנית תמיכה טלפונית. כמו כן יעמוד לרשותם אתר אינטרנט ובו מערכים מעודכנים וחומרים נוספים, פורטל שיתופי בין המורים ופתרון בעיות שוטף.

 

לקראת שנת הלימודים תשע"ט, מחזור נוסף של השתלמות מוכרת לגמול יתקיים בשלושה ימים מרוכזים בבית יציב, באר שבע,  בתאריכים 1-3 ביולי 2018.

לפרטים והרשמה, ניתן לפנות למנהלת התוכנית במייל roni@reshet-yeruka.net

קישור ישיר לטופס ההרשמה.

מורים המעוניינים להצטרף לתכנית אך לא יכולים להגיע להשתלמות יכולים ליצור קשר עם דותן יושע. ההצטרפות תהיה על בסיס מקום פנוי.  dotan@reshet-yeruka.net

 

קישור לעלון מידע בעברית

קישור לעלון מידע בערבית

קישור לחוברת סיכום אירוע גמר ארצי 2018

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support