פעם ראשונה באתר? צור חשבון

חזרה
  • עברית

היסטוריה

הרשת הירוקה קמה בשנת 1998 כמיזם משותף של תכנית קרב למעורבות בחינוך ולמרכז השל לקיימות. זאת הרבה לפני שהמושג קיימות או חינוך לקיימות היו שגורים בפי כל, במערכת החינוך ובכלל.  באותה תקופה חינוך סביבתי היה ברובו חינוך לשמירה על הטבע. בתי הספר שהצטרפו לרשת בתחילת דרכה, עשרה במספר, חיפשו דרך לחזק את אהבת המולדת, את החיבור לטבע, את ההיכרות עם הצומח והחי בארץ. אותם מחנכים ביכו את אובדן הטבע בארצנו, את הלכלוך בשבילים, והביאו כמקור להשראה את הקמפיין המוצלח להצלת פרחי הבר משנות ה-50 כמקור להשראה. הם רצו לחזור לתקופה שבה ילדים טיילו והכירו ואהבו את המולדת.

כיום פועלת הרשת הירוקה במסגרת תכנית קרב של החברה למתנ"סים ועמותת תפנית בחינוך מיסודה של קרן רש"י. אנו עובדים עם כ- 25 מועצות ורשויות מקומיות בארץ מדרום הנגב ועד מרום הגליל ובלמעלה מ-700 בתי ספר וגני ילדים.

אנו פועלים בכל החברות בישראל: יהודים, ערבים, בדואים, דתיים וחילונים במרכז ובפריפריה. אנו רואים בקידום רב תרבותיות, טיפוח פלורליזם, כבוד ואכפתיות כלפי ה"אחר" חלק מתפישת הקיימות ומטרה של הרשת הירוקה.

 במקומות בהם אנו עובדים אנו יוצרים מארג קשרים מקומיים בין אנשי חינוך, תלמידים, גופים ומוסדות ציבוריים מקומיים, לבין קהילותיהם. כל זאת במטרה להנחיל ידע ולבנות יכולות לעשייה סביבתית משותפת.

התוכניות שלנו


חינוך לקיימות בגני ילדים

חינוך לקיימות בבתי ספר

קיימות בקהילה ובארגונים

חינוך לקיימות באקדמיה

קיימות ברשויות מקומיות

מניעים את הגלגל מחדש

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support