פעם ראשונה באתר? צור חשבון

חזרה
  • עברית

למה פתחנו את הבלוג "צעדים קטנים”?

תאריך פרסום: 26/11/2017

ילד בטבע

כשאנחנו הופכים להורים אנחנו מוצפים אושר והתפעלות מהיצור המושלם שהבאנו לעולם, אנחנו רוצים לתת לה או לו את הכי טוב, את המקסימום: את האוכל הבריא והמזין ביותר, את צעצועי ההתפתחות האיכותיים ביותר, את התנאים הסביבתים המיטביים.
במקביל מפציעות אצלנו תובנות חדשות, שאלות ודאגות שלא הטרידו אותנו בימים נטולי הילדים. אנחנו מתחילים לחשוב קדימה, על העתיד שלנו ושל הבייבי שלנו: לאיזה מן עולם ולאיזו חברה אנחנו מגדלים אותה? מה אנחנו משאירים לו?   
פתאום מושגים כמו גידול אורגני, אוויר נקי – או להבדיל התחממות גלובלית וזיהום האוקיינוסים – לא נכנסים מאוזן אחת ויוצאים מהשנייה אלא נעצרים שם באמצע.
פתאום זה רלבנטי, כי זה ישפיע על חייהם של היקרים לנו מכל.
פתאום אכפת לנו.
אנחנו שמים לב, אנחנו קוראים, מתעדכנים. אנחנו שואלים את עצמנו מה אפשר לעשות, מה אנחנו יכולים לעשות. אנחנו לומדים מושגים חדשים: תרבות הצריכה, אנרגיה מתחדשת, קיימות.
אה כן, קיימות, מה זה באמת?
או, בשביל זה אנחנו כאן, ברשת הירוקה. כי חינוך לקיימות זה הבייבי שלנו.
כשאנחנו אומרים קיימות אנחנו מתכוונים לכל מה שעושה את העולם מקום שטוב לחיות בו – ושיהיה טוב לחיות בו גם בדורות הבאים.
קיימות זה אוויר נקי, מים צלולים, טבע עשיר ומגוון – בצמחים, בבעלי חיים ובתרבויות ואנשים.
קיימות זו חברה ערכית, אחראית ומתחשבת, חברה שמתאפיינת ביתר צדק, הרמוניה וכבוד לאחר ולסביבה.                                                                                                                                                            קיימות היא חיבור – חיבור למקום שלי, לקהילה שמסביבי, והיא גם תחושת הפליאה שמציפה אותנו מול שקיעה מרהיבה, אגל טל על עלה או מלאכת מחשבת של אומן מומחה.
ולבסוף, קיימות היא לעשות מעשה, לנקוט פעולה, להתחיל לשנות – אפילו בקטנה.

אנחנו מאמינים כי אפשר להתחיל את השינוי בכל שלב בחיים, ממש מתחילתם. אנחנו מאמינים כי אפשר לגדל תינוקות בפשטות, ברוגע ותוך חיבור אמיתי ואחראי לעולם שמסביב.
אנחנו קוראים לנתק את הקשר הציני שנוצר בין תינוק חדש לבין הצורך לקנות עוד ועוד מוצרים ש"עונים" על "צרכים" שבכלל לא ידענו שקיימים. אנחנו קוראים להתחבר מחדש לערכים כמו צניעות ולנתק את הקשר בין בין עושר ורכושנות חומרית לבין אושר ועושר רוחני ותרבותי.  

בבלוג "צעדים קטנים"  נביא מחשבות, רעיונות וטיפים שלנו להורים שמרגישים שאפשר אחרת, שאפשר להתחיל לשנות.
אתם מוזמנים לקרוא ולשתף את כל מי שאכפת לו מהעולם שלנו היום – ומחר.   

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support